SANA ÖĞRENMEYİ ÖĞRETECEĞİM !
Tarih: 13.9.2018 19:33:55 / 2657okunma / 1yorum
Mehmet Gençcan

O, sen ve ben. Onsuz ne sen, ne de ben. Her an O´nunla birlikte! Bu farkındalık içinde, eğitim ve öğretim adına her ne gerekiyorsa ona göre davranacağım.

Onunla ve onun en büyük izni dâhilinde, ben ve sen, bende başlayıp sende bitireceğim. Ben sorumlu iken nöbeti sana devredeceğim. Sana hayatın her alanında öğrenmeyi öğreteceğim.

Menfaatim için değil. Menfaatçi olmam, olamam, ama sensin benim maddi ve manevi geleceğim.  Kendim, ülkem, insanlık ve gelecek için seni hep müjdeleyeceğim. Seni ona göre yetiştireceğim. Sana öğrenmeyi öğreteceğim.

Bu yaptıklarım/yapacaklarım sonuç olarak sadece senin için değil, aynı zamanda senin şahsında kendim ve geleceğim…

Beni öğretmenim gelecek /senin için yetiştirdi. Benimle övündü. Ben de hep seninle övüneceğim. Sensin benim/bizim ümidim ve geleceğim. Ben sana her şeyi ve geleceği devredeceğim. Sana öğrenmeyi öğreteceğim.

Sen Allah´ın değer verdiği bir şah esersin. Seni ona göre tanıyıp okuyacağım. Seni Rabbimin bana verdiği bir şans olarak görüyorum. Senin sayende Rabbimin rızasını kazanacağım. Sana ona göre değer vereceğim ve öyle davranacağım.

İkimizde var olan aynı cevherdeki özde kodlanmış ortak şifreleri fark edip sana ona göre davranacağım. Ve böylece bana kaderin vermiş olduğu görevi hakkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Sana öğrenmeyi öğreteceğim.

Sen varsan, senin sayende ben de yaşayacağım. İdeallerime ve geleceğime seninle sahip çıkacağım. Sana ölçüyü ve ölçülü davranmayı öğreteceğim. Bu yolda da sana öğrenmeyi öğreteceğim.

Ey benim /bizim geleceğim!

Önce ben öğrenip yaşayacağım.  Seni muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için öğrenmemi sürdüreceğim. Her an bir öğrenci gibi kendimi yenileyeceğim. Öğrendiklerimi kıskanmadan, usanmadan hep paylaşarak sana aktaracağım.

Bahane üretmeden, bütün engel ve zorlukları aşarak sana öğrenmeyi  öğreteceğim!

Sana, seni/kendini, tarihini, yaşam gayeni, yapman gereken görevlerini en doğru biçimde öğreteceğim. Bu asli görevimi hiç bir an aksatmadan yerine getireceğim…

İş sende başlayıp sende bitiyor. Her şeyi beraber yapacağız. Sadece ben yapmayacağım/öğretmeyeceğim. Bazen senden öğreneceğim. Sen de bana öğreteceksin. Sana güveniyorum. Senin tek başına yapabileceğin çok şeyler var. Kendini keşfetmeni istiyorum. Ben kendini keşfetmende sana yardımcı olacağım. Yaptıkça daha büyük şeyler yapabileceğini göreceksin.

Seni seyrederek göreceğim. Sana öğrenmeyi öğreteceğim

Senin öğrenme özgeçmişini/ birikimini okuyup eksiklerini tamamlamaya çalışacağım. Hem beden, hem akıl,  hem ruh olarak seni bir bütün olarak görüp ona göre davranacağım. Sana çok şey öğreteceğim.

Hepsinden önemlisi seni doğru okuyup kalbine/ruhuna dokunacağım.

Sen benim için yük değilsin. Sen kendim için,  geleceğimiz adına bir nimetsin. Öğretirken kendi sorumluluğumu sana yüklemeyeceğim. Kendi görevimi yerine getireceğim, geleceğin sorumluluğunu ise  sana yükleyeceğim. Seni ona göre yetiştireceğim.

Seni tanıyarak kabiliyetlerini/ yeteneklerini keşfettikten sonra, ona göre davranarak sana gerçekçi hedeflerini belirleyip seni ona göre yönlendireceğim

Sana güveniyorum ve hep güveneceğim. Senin tek başına çok şey yapabileceğini bildiğim için sana bu fırsatı vereceğim. Seni sana fark ettireceğim.

Müfredatın uygulamaları içinde eğitimin öğretmeni olmak isterken, beni basamak olarak kullanmak isteyenler olursa, onlara malzeme olup pirim vermeyeceğim. Sana karşı yerine getirmek zorunda olduğum görevlerimi önemseyeceğim, ikinci plana itmeden ve aksatmadan yerine getireceğim.

Sana öğrenmeyi öğreteceğim.

Bütün benliğimden sıyrılarak-ben sen olacak, sen de ben olacak şekilde-ilahi bir görev bilinci içinde, sana hayatı öğrenmeyi ben öğreteceğim. Nefsime uyarak hatalara düşmemeye çalışacağım.

Sana öğrenmeyi öğreteceğim, ey benim geleceğim.

Bütün bu saydıklarımı ve daha fazlasını bilerek ve yaşayarak gerçekleştirebildiysem; görevimi yerine getirdim diyeceğim ve arkama bakmadan mutlu öleceğim. Sen yaşadıkça ben de senin şahsında yaşayacağım. Hep hayırla yad edilmek isteyeceğim…

Sana öğrenmeyi ben öğreteceğim!                                                                       

 

Anahtar Kelimeler: SANA, ÖĞRENMEYİ, ÖĞRETECEĞİM
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALİ KEMAL AYDIN
15.1.2019 01:23:53
Sevgili MEHMET Bey. Öncelikle duygu ve düşüncenizi kontrollü paylaşabilme ayrıcalığınızdan dolayı tebrik ederim. İfadem her manada her konuda geçerli olduğunu düşünüyorum ve yaşıyorum. Paylaşılmayan BİLGİ bilgi değildir. Paylaşılmayan SEVGİ sevgi değildir. SİZ varsanız BİZ varız. SELAMLAR – SEVGİLER….
Yazarın Diğer Yazıları
FERDEN UKALA (06 Mart 2017 - Pazartesi)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi