İnani Öğrenciler İle Buluştu
Uzungöl´ün Önemli Turizmcilerinden aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı ve Şair Mehmet İnan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Organizasyonu ile Şiir Dinletisi ve Sohbet Etkinliğinde öğrenciler ile bir araya geldi.
Tarih: 4.10.2018 13:01:03/ 2640okunma / 0yorum

Uzungöl´ün Önemli Turizmcilerinden aynı zamanda Fotoğraf  Sanatçısı ve Şair Mehmet İnan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Organizasyonu ile Şiir Dinletisi ve Sohbet Etkinliğinde öğrenciler ile bir araya geldi.

Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali´nin Organizasyonunda Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen organizasyona  öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

/resimler/2018-10/4/1307474833826.jpgİlçemizdeki Yurtlarda kalan öğrencilerin büyük çoğunluğunun katıldıkları Şiir Dinletisi ve Sohbet Etkinliği Yüzlerce Öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

ÇAMURALİ-SOSYAL ETKİNLİKLER EĞİTİMİN BİR PARÇASI

Çaykara İlçemizin Çaykara Eğitim Modeli ile Tüm Ülkemizde Eğitim alanında bir marka değeri olmayı başardığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali İlçemizde Akademik Başarının sadece dersler bazında düşünülmemesi gerektiğini Akademik Başarıyı gerçekleştirmiş oldukları sosyal ve kültürel etkinlikler ile perçinleştirerek Akademik Başarıyı kalıcı hale getirdiklerini sözlerine ekledi.

Başarıları ve Örnek Çalışmaları ile Topluma Örnek olmuş Kıymetli Toplum İnsanlarımızı Öğrencilerimiz ile buluşturmak amacı ile bu etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali bu akşam ilk olarak Örnek bir Turizm İşletmecisi,Resim Sanatçısı ve Şair Mehmet İnan´ı öğrencilerimiz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

İNANİ ŞİİRLERİ VE KEYİ;FLİ SOHBETİ İLE BÜYÜLEDİ

Ömrünün en mutlu anlarından bir tanesini yaşadığını ve öğrenciler ile buluşmaktan dolayı kendisini çok mutlu hissettiğini  ifade ederek konuşmasına başlayan Şair Mehmet İnan bu anlamlı organizasyon ile kendisini öğrencilerimiz ilke buluşturan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali´ye Teşekkür Etti./resimler/2018-10/4/1308588741492.jpgİLK ŞİİR DEDE´YE

Şair Mehmet İnan Programında ilk olarak Sarıkamış´te Şehit Olan Dedesi Hamit İnan´ın Sarıkamış´ta Şehit olma öyküsünü ve bu öyküyü kendi kalemi ile anlatan dedesine yazmış olduğu muhteşem Sarıkamış Öyküsünü öğrencilerimiz ile paylaştı.

Çaykara İlçemizin her Mahallesinde onlarca Şehidinin bulunduğunu anımösatan Şair Mehmet İnan Çaykara İlçesi olarak böylesine şanlı ve şerefli bir İlçeye Sahip Olduğumuzu ve de İlçemiz ile her zaman gurur duyduğumuzu sözlerine ekledi.

ŞEHİT AHMET ÇAMUR ŞİİRİ BÜYÜLEDİ

Şair Mehmet İnan 15 Ağustos 2015´te Hakkari Şemdinli´de Şehit Olan Çaykara´lı Özel Harekat Başkomiserimiz Şehit Ahmet Çamur  için kaleme aldığı Şehit Ahmet Çamur şiirini kendi sunumu ile öğrencilere okudu./resimler/2018-10/4/1309440148589.jpgMuhteşem bir sunum ile gerçekleşen Şiir Okuma etkinliğinde öğrencilerin duygulandığı gözlerden kaçmadı.

İNAN EMEK VE DÖNERDERE´Yİ UNUTMADI

Şair Mehmet İnan 1965 Yılında Uzungöl´den Van´ın Özalp İlçesi Emek ve Dönerdere Köylerine İskan olarak giden hemşerilerimi de unutmadı ve de onlar için yazmış olduğu muhteşem bir şiiri öğrenciler ile paylaştı.

HEM SOHBET HEM ŞİİR

Şair Mehmet İnan Program boyunca zaman zaman keyifli sohbeti ile öğrencilere Rehber olmaya çalışırken zaman zaman da okuduğu birbirinden güzel şiirleri ile öğrencilerimizin muhteşem bir akşam yaşamalarını sağladı.

ONLARCA TOPLUMSAL ŞİİR

Şair Mehmet İnan kendisdinin kaleme almış olduğu ve Toplum Yaşantısıo ve Örnek Yaşam Ahlakını konu alan onlarca şiirini öğrenciler ile paylaşarak öğrencilerimizin ufuklarını açmaya çalıştı.

YAKLAŞIK 2 SAAT SÜRDÜ

Şair Mehmet İnan´ın Öğrenciler ile buluşması yaklaşık 2  saat sürdü.2 Saat boyunca Öğrenciler büyük bir dikkat ile ve konsantrasyonlarını hiç klaybetmeden büyük bir keyif ile Şairimizin sohbetini dinlediler.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İnani Öğrenciler Buluştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-2”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-1”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi (TAKADEMİ) hemşehrimiz Prof.Dr.Necmi Kurt başkanlığında 2019 Ocak ayında resmi olarak kuruluyor.
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
Eğitimci Araştırmacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN “HEM DE ÇAYKARALI” SÖZÜ VE MİKRO MİLLİYETÇİLİK” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
Okuma Yarışmasında Dereceye Girdiler
Okuma Yarışmasında Dereceye Girdiler
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasının sonuçları açıklandı. Çaykara´dan 3 öğrenci dereceye girerek ödüllendirildi.
Çaykara´ya İki Gümüş Bir De Bronz Madalya
Çaykara´ya İki Gümüş Bir De Bronz Madalya
Akademik anlamda elde ettiği başarıları Sosyal ,Kültürel ve Sportif alanlarda da taçlandırarak Trabzon İlimizde Eğitimde zirvede yer alan Çaykara İlçemizde bir başarı Destanı daha İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu tarafından yazıldı.
Geldi Yine Bir Seçim Troller İndi Sahaya
Geldi Yine Bir Seçim Troller İndi Sahaya
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı" GELDİ YİNE BİR SEÇİM TROLLER İNDİ SAHAYA "adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Gezen Sinema Çaykara´da
Gezen Sinema Çaykara´da
2018 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları ile Öğrencilerimiz ile buluşturulan Gezen Sinema Ekibi 20 Kasım 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde Öğrencilerimiz ile buluştu.
İki Anne Bir Oğul
İki Anne Bir Oğul
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ İKİ ANNE BİR OĞUL” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz
Çaykara Kuşak Horon Ekibi Büyüledi!
Çaykara Kuşak Horon Ekibi Büyüledi!
Trabzon Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen 3´ncü uluslararası müzik ve dans araştırmaları sempozyumunda Çaykara Folklor Rüzgârı esti.
İnani´den Güzel Bir Şiir
İnani´den Güzel Bir Şiir
Uzungöl´lü Genç Turizmci,İş adamı ve Fotoğraf Sanatçısı aynı zamanda Şair Mehmet İnan bu defa farklı bir şiiri ile karşımıza çıkıyor.
Nerede O Eski Forodigocular!
Nerede O Eski Forodigocular!
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer´in 80 Yaşındaki Annesi Ayşe Tuncer ile Çaykara İlçemizde Son 100 Senenin Forodigo Öyküsünü Konuştuk
Trabzon Günleri´nde Bakan Soylu´ya Büyük İlgi
Trabzon Günleri´nde Bakan Soylu´ya Büyük İlgi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10. Trabzon Günleri etkinliğine katılarak, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
İstanbul Yenikapı´da Trabzon Rüzgârı esti!
İstanbul Yenikapı´da Trabzon Rüzgârı esti!
Trabzon´un fethinin 557. yıldönümü kutlamaları ve Trabzon tanıtım günleri etkinliklerinde Çaykara ve Dernekpazarı stantları büyük ilgi gördü.
20 Eylül´de İstanbul´da Trabzon Rüzgarı Esecek
20 Eylül´de İstanbul´da Trabzon Rüzgarı Esecek
Genel Başkanlığını Çaykaralı hemşerimiz işadamı İsmail Şadıroğlu´nun yaptığı Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından İstanbul Yenikapı´da düzenlenecek olan Trabzon 10.Tanıtım günleri için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.
Kübra İle Ali İhsan´ın Mutluluk Öyküsü
Kübra İle Ali İhsan´ın Mutluluk Öyküsü
Uzungöl Merkez Büyükköy Mahallesinden Ali İhsa Şahin ile Kübra Şahin Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen muhteşem bir düğün töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Çaykara´da Lakapların Anlattıkları
Çaykara´da Lakapların Anlattıkları
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA LAKAPLARIN ANLATTIKLARI” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Turnalı Yayla Şenliği Böyle Geçti (VİDEO)
Turnalı Yayla Şenliği Böyle Geçti (VİDEO)
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 14´ncüsü yapılan Çaykara-Karaçam Turnalı yayla şenliğinden video görüntüleri yayınlıyoruz.
Çaykara Turnalı Yaylası Şenlendi!
Çaykara Turnalı Yaylası Şenlendi!
Çaykaea-Karaçam mahallesi tarafından düzenlenen 14.Turnalı yayla şenliği gerçekleştirildi.
Sultanmurat Şenliği Böyle Geçti (Video)
Sultanmurat Şenliği Böyle Geçti (Video)
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen büyük bir organizasyon olarak kutlanan Çaykara Sultanmurat şenliğinden video görüntüleri.
Sultanmurat 25 Bin Kişiyi Ağırladı
Sultanmurat 25 Bin Kişiyi Ağırladı
Geleneksel Sultanmurat Yayla ortası şenliği binlerce kişinin katılımıyla coşku içinde yapıldı.
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Çaykara Karaçam-Turnalı Yayla Şenliği 26 Ağustos 2018 Pazar Günü Yapılacak.
Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Uzungöl´de çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.
Madur Dağı Şenlendi!
Madur Dağı Şenlendi!
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Köprübaşı Madur dağı şenliği coşku ile kutlandı.
Sultanmurat Şenleniyor!
Sultanmurat Şenleniyor!
Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenlikleri 20 Ağustos 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilecek
Kurtdağı Şenlendi!
Kurtdağı Şenlendi!
Çaykara´nın Kurtdağı Mevkii´nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yayla şenliği Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Kurtdağı 4 Ağustos´ta Şenleniyor!
Kurtdağı 4 Ağustos´ta Şenleniyor!
Çaykara´nın ikinci büyük şenliklerinden biri olan Kurtdağı Yayla Şenlikleri 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü yapılacak.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
10 °C
Salı
10 °C
Çarşamba
10 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi