Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
Tarih: 1.8.2018 14:06:36/ 7338okunma / 3yorum

Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani bir rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.

Yaklaşık 4 gündür Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olan Hülya Çuman Cicerali ile ilgili olumlu ve güzel haberleri sizlere aktarabilmeyi umut ediyoruz.

6 Aylık Hamile olan Hülya Çuman Cicerali bundan 4 gün önce ani bir rahatsızlanma sonucunda hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda Beyine Pıhtı attığı tespit edildiğinden Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi atına alındı.

Hem bebeğin hem de annenin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken bizler de Basın Ekibi olarak Hastaneden gelecek olan güzel haberleri okuyucularımız ile paylaşmayı bekliyoruz.

Çaykara Gündem Ailesi olarak Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Sevgili Kemal Çuman Abimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Dünyalar Güzeli Kızı Hülya Çuman Cicerali´nin bebeği ile birlikte bir an önce iyileşerek sağlıklı bir şekilde aramıza dönmesini temenni ediyoruz.

KEMAL ÇUMAN VE ÇAYKARA BASINI

Bundan yaklaşık 6-7 sene önce tanımıştım sanırım Sevgili Kemal Çuman´ı.Uzungöl´e gelmişti. Ve de bana bir Gönül Birlikteliğinde Hizmet Sevdası teklifinde bulunmuştu.

Birlikte Çaykara İlçemize Hizmet Sevdası yolunda çalışmaya var mısın diye sormuştu bana Sevgili Kemal Çuman./resimler/2018-8/1/1512476952485.jpgYaklaşık 7 senedir Gönül Birliği içerisinde Çaykara İlçemize hizmet taşımaya çalışıyoruz  sevgili Kemal Çuman ile. Aramızda hiçbir zaman maddi bir beklenti ya da çıkar beklentisi olmadı. İkimizin de ortak Sevdası hep Çaykara oldu. Ve de bizler Sevgili Kemal Çuman ile yaklaşık 7 senelik Gönül Birlikteliğimiz yolunda belki binlerce belki de onbinlerce haberi Çaykara Gündem Dostlarımız ile buluşturduk.

Kimi zaman keyifli haberler ile okuyucularımızı mutlu ettik. Kimi zaman da üzücü bir haberi hiç istemeden paylaşmak zorunda kaldık Sevgili Kemal Çuman ile.

Sosyal Yönü kuvvetli olan insanlar Çocuklarını ve ailelerini ihmal eder derler. Ben bu kavramı hem kendimde hem de Sevgili Kemal Çuman´da fazlası ile gördüm.Nasıl mı?

Sanırım bundan 3 sene öncesiydi. Şu anda Yoğun Bakım Ünitesinde yatmakta olan Dünyalar güzeli Kızı Sevgili Hülya Çuman Cicerali´nin Düğün Töreni vardı o gün.

Ben de o düğüne katılmak üzere Trabzon´a inmiştim. Aynı gün Yomra Residance´de bir açılış merasimi vardı.

Gözlerime inanamamıştım.Kemal Bey kızının düğününü bırakmış fotoğraf makinesini omzuna atmış ve açılış haberini yapmak üzere salondaydı. Kızmıştım Kemal Bey´e. Ben buradayım benim  olduğum yerde senin ne işin var. Ben haberi yapardım. Bu gün senin en mutlu günün.Git kızının yanında ol dedim.

Her zamanki neşeli hali ile güldü bana. Kızımın yanında olması gerekenler var dedi bana Kemal Bey. Haber önemli. Benim burada olmam lazım.

İstanbul´da Hastanede Kemal Bey.Tedavi görüyor. Zor bir Mide Operasyonu geçirmiş. Durumunu sormak için aradım.Bana Telefonda ilk söylediği cümle şu.

Hocam Kurbanın olayım. Ben yokum. Okuyucularımızı habersiz bırakma. Bir tatlı anı daha. 2016 Yılının Kasım Ayında Çaykara Gündem Gazetesini Yazılı olarak çıkarmaya başladık.Tam 15 hafta yaşam mücadelesi verdi gazetemiz. Üzülerek İfade etmek isterim ki o güzelim gazeteyi sadece Sevgili Kemal Çuman´ın şahsi gayretleri ile 15 hafta yaşatabildik ve de 15 hafta sonunda bizden bu kadar dedik ve gazetemizin yaşam öyküsü bu şekilde sona erdi.

Sevgili Kemal Çuman´ı tanıdığım 7 sene boyunca hiçbir zaman şahsi menfaatlerini ön plana çıkardığına asla şahit olmadım.O tertemiz yüreği ile çoğu zaman kendi cebinden harcama yaparak hep haber peşinde koştu. Hep siz Sevgili Çaykara Gündem Dostlarımıza daha kaliteli bir haberi nasıl taşıyabilirimin peşinde koştu.

51 Yaşındayım. Ve de 51 senelik ömrümde hiçbir çıkar beklemeden sadece insanlara hizmet sevdası ile çalışan tanıdığım insan sayısı asla bir elin beş parmağının yarısı kadar bile olmadı.Ve de gururla ifade etmek isterim ki Sevgili Kemal Çuman o parmakların en güçlü olanı.

Mevla bana nefes verdiği sürece ömrümün sonuna kadar Sevgili Kemal Çuman ile bu gönül birliğimiz hep devam edecek. Bu anlamda Sevgili Kemal Çuman´a ve de Dünyalar Güzeli Kızı Hülya Cuman Cicerali´ye bir defa daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Kızımızın bir an önce sağlığına kavuşarak yeniden aramıza dönmesi dileği ile yazımızı tamamlıyoruz.

Haber:Hilmi Kanık
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Geçmiş Olsun Kemal Cuman
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Fahri Düzenli
1.8.2018 20:37:54
Hilmi kardeşim Kemal Çuman la ilgili tüm yazdıklarına aynen katılıyorum. Çalışmalarında Dernekpazarı ayağı oldum. Gerçek haberciliği hayat geçiren, taviz vermeyen biri olarak kendisini hep taktir ettim. Şuanki durumunda kendisine sadece dualarımla destek olabilmekteyim. Daha fazlasını yapmayı çok isterdim. İnşallah en kısa zamanda kızımız eski sağlığına kavuşur ve hep mutlu oluruz.
Mustafa MUTLU
6.8.2018 08:29:09
Çok geçmiş olsun,Allah kızımıza acil şifalar versin.Hem bebeğini ve hem de kendisini bize bağışlasın.Amin
Ahmet Mutluoğlı
7.8.2018 00:09:08
Acil şifalar diliyoruz, çok geçmiş olsun. Haberi yeni okudum, inşallah iyidir hastalar şu anda.
Murat Şenoğlu Taşören Mahallesi Muhtar adayı
Murat Şenoğlu Taşören Mahallesi Muhtar adayı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerinde Çaykara Taşören Mahallesinden Murat Şenoğlu Muhtar adayı oldu.
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi