Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Tarih: 17.12.2018 11:44:13/ 2525okunma / 0yorum

31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Demirkapı Mahallesi´nden turizm işletmecisi Kadir Turan muhtarlığa aday olduğunu belirterek,” bölgemizde Uzungöl´den sonra en önemli turizm merkezi haline gelen Mahallemizin birçok sorununu çözmek için aday oluyorum,” dedi./resimler/2018-12/17/1151159840024.jpgTURİZM MERKEZİ DEMİRKAPI HİZMETLERİN EN İYİSİNE LAYİKTIR

Birbirinden güzel çiçekleri, havası, suyu muhteşem tabiatı, adeta yeryüzündeki cenneti andıran ve yemyeşil doğası ile Çaykara İlçemizin en güzel Mahallelerinden bir tanesi olan Demirkapı, hem kendi doğal güzelliği hem de çevresinde bulunan doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Bu kadar yoğun ilgi gören doğa harikası bir mahallenin beraberinde birçok sorunu ortaya çıkmıştır. Yıllardır bu bölgede yaşayan ve turizm işletmecisi olarak mahallemizin tüm sorunlarını yakından biliyorum. Halkımızın bu görevi bana layık görürse, mahallemize en iyi şekilde hizmet edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Demirkapı mahallesinin çehresini değiştireceğime inanıyorum. Onun için bu göreve talibim, desteğinizi bekliyorum./resimler/2018-12/17/1151530934423.jpgNİÇİN MUHTAR ADAYI OLDUM?                             

Demirkapı mahallemizde son yıllarda gelişen Arap turizmi dolayısıyla Uzungöl´den sonra en çok tercih edilen bir yeri oldu. Bir turizmci olarak katkı vermem gerektiğini düşündüm. Mahallemdeki kanaat önderi olarak bilinen büyüklerim, bazı komşularımın arkadaşlarımın önerisi, teklifi ile aday olmaya ikna edildim. Ayrıca yıllardır var olduğu gerçek olan aşağı mahalle ve yukarı mahalle ayrışımına son vermek için aile olarak konumuz gereği aday olmamın faydalı olacağı kanaati ile aday olmaya karar verdim.        

/resimler/2018-12/17/1152327341433.jpgMUHTAR ADAYI OLARAK VAATLERİNİZ NELERDİR?     

1-Emekli olmam ve Demirkapı da otelimizin olması dolayısıyla kış döneminde birkaç ay hariç gece-gündüz mahallemde olacağım. 

2-Demirkapı Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ile işbirliği içinde çalışacağım. Derneğin faaliyetlerine katkı sağlayacağım 

3-Seçildikten sonra mahallemin tecrübeli ve yaşlılarından oluşan İSTİŞARE HEYETİ oluşturacağım. Önemli kararları onların onayından sonra uygulayacağım. 

4-Çaykara Kaymakamlığı, Çaykara Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin mahallelere yaptığı hizmetlerden yararlanmak için ihtiyar heyeti üyelerimizle birebir takip ederek yararlanmaya çalışacağım. Yukarı mahalle camii-Abdurahmanlar Mahallesi arası. Turanlar ve Alkan aileler arasındaki yolun betonlanması yaptırılacak Ayrıca Aşağı mahallede yapılmamış beton yollar ile Köprü- Hasangiller arası. Eski okulumuz olduğu mahalle yolu ile Yeni açılan Keleşler mahalle yolu beton veya asfalt kaplaması yaptırılacak. Ödeneği bu yıla devreden Silanlo ile Mal köprüsü arasında yarım kalan taş kaplama işinin tamamlanması için gerekli çalışmalar yapılacak

/resimler/2018-12/17/1155102813344.jpg5-Eski Okul binası derneğimiz ve mahalle sakinlerinin ortak kararı ile aktif hale getirilecek. 

6-Balikgölü ve Aygır gölünün yanı sıra Karagöl ve Sarıçiçek gölünün turizme daha aktif katkı yapması için Özel Çevre Koruma Genel Müdürlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediyesine projeler sunulacak. 

7- Çığ gelen bazı yerlerin Orman Genel Müdürlüğünce ıslah edilmesi için var olan projelerin uygulamaya geçmesi sağlanacak. 

8-Mahallemizin var olan imar planında revizyona ihtiyaç olduğu için Özel Çevre ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi nezdinde gerekli girişimler yapılacak. 

9-Turizm yanı sıra hayvancılık için uygun olan mahallemizde HAYVANCILIĞIN gelişmesi için çalışma yapılacak 

10-Öncelikke aşağı Mahalle´nin KANALİZASYON sorununu çözmek için çalışma yapılacak. Daha sonra Yukarı mahalle, Hasangiller ve Silanlo mahallerinin kanalizasyon projeleri takip edilecek. 

11-Yukarı mahalle Kur´ an kursu faaliyete geçirilecek aşağı mahalle cami lojmanı iyileştirilecek. 

12-Gençler için spor sahası ve çocuklar için çocuk oyun bahçesi yaptırılacak. 

13-Mahallemiz de uygun yerlerde Ağaçlandırma çalışması yapılacak. 

14-Küçük yayla ve Büyük yayla yolları iyileştirilerek ve yapılaşma ile ilgili sorunlar da mahalle halkımıza eşit ve adaletli davranılacak. 

15-Türktelekom (Avea) telefonları için verici ve yansıtıcı kurulması için Telekom Başmüdürlüğünden takip işlemleri yapılacak. 

16-Doğu Karadeniz´de yapılmakta olan YEŞİL YOL güzergâhından yararlanılması ve Demirkapı -Bayburt bağlantı yolunun iyileştirilmesi için çalışma yapılacak. 

17-Uzungöl-Demirkapı mahallesinden Aygır gölüne giden yol güzergâhı üzerinde yöresel ürünlerin satıldığı ahşap büfe ve satış yerleri ve WC´ler yaptırtılacak. 

18-Mahallemizin SU güzergâhındaki eksik olan işleri ıslah ettirilecek. 

19- Özellikle bölgemizin en önemli sorunu olan çevre kirliliği ve çöp konusunda ciddi çalışmalar yapılarak turizm bölgesine yakışır temiz bir mahalle ortaya çıkaracağız. 

20-Hasangilller ve Alağı mahalle arasındaki tali yol ulaşıma açılacak. 

21-Üniversiteyi kazanan yetim ve öksüz öğrencilere burs temin edilecek. 

22-Acil durumlarda Helikopterin inebileceği HELİKOPTER PİSTİ yaptırılacak. 

23-Camilerin Çevre düzenlemesi ve oturak ve birçok eksikleri tamamlanacak./resimler/2018-12/17/1156302189907.jpg24-Yaz döneminde mahalle halkının yoğun olduğu haftalarda Cuma ve Cumartesi günü akşamları Uzungöl-den Demirkapı mahallesine gidip Pazartesi sabah erken dönecek şekilde servis hizmeti verilmesi için Çaykara tur ve Büyükşehir Belediye nezdinde girişimlerde bulunulacak. 

25-Bazı yerlerde eksik olan6 YANGIN VANALARI yaptırılacak. 

26-Mahallemizin komşusu olan ANZER yaylasında üretilen balın emsali bedelle üretilmesi için çalışma yapılacak. BAL üreticisi sayısının artması için yardımcı olunacak. Kovan sayısı artırılacak. 

27-Hayvan Ağılları yapılması için çalışma yapılacak. 

28- 7 /24 Mahalle sakinlerinin talepleri ile yakından ilgilenilecek. Mesai günü ve Cumartesi -Pazar her saat vatandaş oteldeki işyerimde beni bulabilecek. 

29- Önceliğimiz Mahallemizde Turizmin geliştirilmesi ve her kesimin turizmden eşit şekilde yararlanması için çalışmalar yapılacak. 

30- Yolların tamamı beton veya asfalt yaptırılacaktır. 

31-Bürokraside etkin olan bürokratlarımızın konumlarından mahalle halkımız lehine olabilecek yardımlardan yararlanmak için azami hassasiyet ve gayret gösterilecek. 

Halka hizmet Hakka hizmet anlayışı ile Demirkapı mahallemize hizmet için adayım. Beni bu iş için teşvik eden mahalle halkına teşekkür ediyorum. Allah ´ın izniyle çittiğim bu yolda vatandaşlarımızı mahcup etmeyeceğime inanıyorum.

NİYETİ İYİ OLANIN AKIBETİ´DE İYİ OLUR.

Haber: Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Uzungöl´ün genç Turizmcilerinden Mehmet Aygün Şekersu Mahalle Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de insanların birbirleri ile kaynaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış Önderliğinde kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret etti.Yaklaşık 1 ay önce Trabzon Valiliği Görevine Atanan Valimiz İsmail Ustaoğlu İlçeler bazında ilk ziyaretlerini Dernekpazarı ve Çaykara İlçelerimize gerçekleştirdiler.
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Trabzon´da Meydana gelen kazada Çaykara Taşkıran mahallesinden Gönül Ağırman hayatını kaybetti. Kardeşi ağır yaralandı.
Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar.
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Çaykara ilçesinde her yıl binlerce yerli-yabancı turistin ziyaret ettiği Uzungöl´de teleferik projesi ihaleye çıkıyor.
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu.
Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Çaykara İlçemizde Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle kutlandı
Bu gün 24 Kasım
Bu gün 24 Kasım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bu gün 24 Kasım İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yönetim kurulu adına bir mesaj yayınladı.
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Çaykara Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifine İade-i Ziyarette bulundu.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
İlçemiz Maraşlı Mahallesi İmam Hatibi Murat Yüce tarafından açılan “Ahşap Yakma ve Dağlama Sergisi” Çaykara Halk Eğitim Merkezi önünde açıldı.
Çaykara´da kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Çaykara´da kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Çaykara Eğridere Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi