Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Tarih: 3.10.2018 09:51:42/ 2664okunma / 0yorum

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte Çaykara İlçemizde de Hem Eğitim Öğretim alanında hem de Öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda Eğitim Öğretim Faaliyetlerini sürdürebilme anlamında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

GÜVENLİ OKUL PROJESİ

Öğrencilerimizin okullarına güvenli, bir ortamda ulaşabilmelerini sağlayabilmek amacı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali´nin Önderliğinde Okullarımızın tamamının önlerine Trafik Uyarı levhaları yerleştirildi.

/resimler/2018-10/3/0954582136803.jpg

İMAM HATİP LİSESİ ÖNÜ KAMERA SİSTEMİ

Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı. Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.

İmam Hatip Lisesinin ön tarafında Trafik Işıkları bulunuyor. Ancak  öğrencilerimizin karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçebilmelerini sağlayabilmek amacı ile Trafik ışıklarının yanı sıra bir de Kamera Sistemi yerleştirildi.

KIRMIZI IŞIKTA GEÇEN SÜRÜCÜYE CEZA

Yerleştirilen Kamera Sistemi ile Kırmızı Işıkta geçen sürücüler tespit edilecek ve bu sürücülere kesinlikle gerekli cezai işlemler uygulanacak.

HER GÜN 2000 ÖĞRENCİ GEÇİYOR

Haberimizde Sözü edilen Trafik Işıklarının bulunduğu bölgeden her gün yaklaşık olarak 2000 Öğrencimiz karşıdan karşıya geçerek ya okuldan eve ya da evden okula ulaşmaya çalışıyor.

Hurmalık Mahallesi ve TOKİ Evleri Çaykara İlçemizde Yerleşimin en yoğun olduğu bölge konumunda.Ayrıca  Öğrenci Yurtlarımız da Hurmalık Mahallemizde.

Bu itibarla her sabah yüzlerce öğrencimiz ev ya da yurtlarından çıkarak Çaykara İlçemizdeki okullarına ulaşırken İmam Hatip Lisesinin önündeki kırmızı ışıkları kullanıyor.

Öğrencilerimiz aynı Işıkları Öğleyin bir kere daha akşam okul çıkışı üçüncü defa kullanıyor. Ayrıca Yurtlarda kalan öğrencilerimiz aynı ışıkları akşamları da kullanmak durumunda kalıyor.

Tüm Bunlar hesaba katıldığında her gün 2000´den daha fazla öğrencinin İmam Hatip Lisemizin önündeki Kırmızı Işıkları kullandıklarını görüyoruz.

BAŞKAN TOK-ŞİMDİ ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK DAHA GÜVENDE

Çaykara İlçemizde Öğrencilerimizin daha rahat ve huzurlu bir ortamda Eğitim Öğretim faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için Çaykara Belediyesi olarak her zaman Öğrencilerimizin hizmetinde olduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Koordinasyon halinde İlçemizdeki okullarımızın tamamının önlerine gerekli Trafik Uyarı levhalarını yerleştirdiklerini  ve öğrencilerimizin daha güvenli bir ortamda Eğitim Öğretim görebilmeleri için her türlü önlemi aldıklarını sözlerine ekledi./resimler/2018-10/3/0955186824647.jpgÇaykara İlçemizde Trafik Açısından  en tehlikeli yerlerden bir tanesinin Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hanefi Tok Öğrencilerimizin okulun kapısından çıkar çıkmaz direkt Trafik ile iç içe kaldığını bunun için Trabzon Kara Yolları Bölge Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüğü ile gerekli, girişimleri gerçekleştirerek bu okulumuzu daha güvenli bir hale getirdiklerini sözlerine ekledi./resimler/2018-10/3/0955413543994.jpgBu okulumuzun ön kısmında ve çevresinde bulunan Trafik İşaretlerini ve uyarı sistemlerini tamamen yenilediklerini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok  gerçekleştirdikleri bu çalışma için her türlü desteklerini esirgemeyen Trabzon Karayolları 10.Bölge Müdürü Sayın Selahattin Bayramçavuş´a ve Trabzon Trafik Şube Müdürlüğümüze Çaykara Halkı adına teşekkür etti.

Sürücülere de seslenen Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Sürücülerimizin özellikle Okul Önlerinde çok daha dikkatli davranmaları gerektiğini özellikle de en riskli yerlerden bir tanesi olan İmam Hatip Lisesinin önünde bulunan Trafik işaret ve levhalarımızın sürücülerimiz tarafından mutlaka dikkate alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Öğrenciler Güven İçinde
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Lise Öğrencileri Kategorisinde Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Metin Canlandırma ve Arapça şiir okuma Dallarında da Trabzon İl İkincisi Olmayı Başardılar
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Okul Müdürü İdris hacımahmutoğlu Tarafından Proje Kapsamında Temin edilen 170 Meyve Fidanı Öğrencilere Dağıtıldı
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Metin Canlandırma Dalında Trabzon Şampiyonu Olmayı Başardı
Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Çaykara Müftülüğü İle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Kütüphaneler Haftası Kapsamında İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Tarafından Gerçekleştirilen Okuyorum,Oynuyorum Paylaşıyorum Projesi Bu Sene Üçüncü Defa Gerçekleştiriliyor.
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri KTÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümünde Açılan İmaginary Sergisini Ziyaret Ettiler
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge Eğitim Kurumları Tarafından Deprem Ve Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Okullarımızda Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle Tamamlandı
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Ülke Genelinde Düzenlenen Klavye Kullanma Yarışmasında Köknar Ortaokulu Müdürümüz Taner Bayır Türkiye On Dokuzuncusu Olmayı Başardı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldılar.
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri 6 Ocak 2018 Cumartesi Günü Trabzon´da Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirdiler
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
9 °C
Çarşamba
10 °C
Perşembe
9 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi