Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Cumhuriyetimizin İlan Edilişinin 95. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.
Tarih: 28.10.2018 19:36:38/ 1943okunma / 0yorum

Cumhuriyetimizin İlan Edilişinin 95. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

Okullarımız değişik etkinlikler ve Organizasyonlar ile Cumhuriyet Coşkusunu yaşamaya hazırlanırken bu etkinliklerin tamamında İlçemiz Kaymakamı  Salih Çiğdem ve Belediye Başkanı Hanefi Tok ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Okullarımızın ve öğrencilerimizin bu tatlı heyecanlarını paylaşıyorlar./resimler/2018-10/28/2256497886808.jpgÖğrencilerimiz ile birlikte Cumhuriyet Coşkusunun yaşanmasının hedef alındığı Organizasyonların bir bölümü 28 Ekim 2018 tarihinde Uzungöl´de gerçekleştirildi.

İlçemiz Ataköy MTAL (Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)Yurdunda ikamet eden yaklaşık 80 Öğrencimize öğretmenleri ile birlikte Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Uzungöl gezisi gerçekleştirildi.

İLK DURAK MACERA PARKI

Öğrenciler ilk olarak Uzungöl Macera Parkına gittiler. Uzungöl Turizmciler Derneğinin Organizasyonu ile gün boyunca Macera Parkında gönüllerince eğlenen öğrencilerimizin bu tatlı heyecanlarına Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Mehmet Keleş de eşlik etti.

Başkan Yardımcısı Keleş gün boyunca öğrenciler ile birlikte oldu ve öğrencilerin parkurları kullanmalarına yardımcı oldu.

Macera Parkına hayran kalan öğrenciler gün boyunca  tüm enerjilerini harcayarak muhteşem bir yorgunluk attılar.

MUHTEŞEM BİR AKŞAM YEMEĞİ

Öğrenciler daha sonra Uzungöl´de Muhteşem Göl Manzarası eşliğinde akşam yemeklerini yiyerek günün yorgunluğunu atmış oldular.Yemekte oldukça neşeli oldukları gözlemlenen öğrencilerin bu mutlulukları gözlerine de yansıdı./resimler/2018-10/28/2257437731582.jpgSEYİR TERASINDAN UZUNGÖL´E BAKIŞ

Akşam yemeğinin ardından öğrenci ve öğretmenlerimiz akşam saatlerinde ise Uzungöl Seyir Terasına çıkarak Kuş bakışı Uzungöl´ü seyrettiler.

Muhteşem Doğa Manzarası görüntülerini cep telefonları ile çekerek ailelerine ulaştıran öğrencilerimizin bu mutlulukları adeta gözlerine yansıdı.

ÖMRÜMÜZÜN EN GÜZEL GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞADIK

Uzungöl ziyaretinden dolayı son derece mutlu olan Öğretmen ve Öğrenciler akşam saatlerinde ise huzur ve mutluluk içerisinde yurtlarına geri döndüler.

Çoğu Öğrencinin Çaykara İlçemize İl dışından geldiklerini ifade eden Öğrencilerimiz Anne baba ve aile özlemi çektiklerini ancak Hem Okuldaki Yönetici ve öğretmenlerimizin hem de gerçekleştirilen bu tür sosyal organizasyonların onlara aile özlemini unutturduğunu sözlerine eklediler.

Uzungöl´de mükemmel bir şekilde ağırlandıklarını ifade eden öğretmen ve öğrenciler Başta Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali ve Uzungöl Turizmciler Derneği olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-CUMHURİYET COŞKUSUNU ÇOCUKLARIMIZ İLE YAŞIYORUZ

Eğitimde Lider İlçe Çaykara´da Cumhuriyetimizin 98. Yıl Dönümü Coşkusunu öğrencilerimiz ile birlikte yaşadıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem hem İlçe Merkezimizde hem de okullarımızda gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve organizasyonlar ile Cumhuriyetin anlamına ve amacına uygun olarak kutlandığını sözlerine ekledi./resimler/2018-10/28/2145061552651.jpgGerçekleştirdikleri Organizasyon ve etkinliklerde Öğrenci Merkezli etkinliklerin ön plana çıkmasına çok büyük bir önem verdiklerini ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem bu anlamda İlçemizde Öğrenci odaklı ve Cumhuriyetin Coşkusunu Öğrenciler ile birlikte yaşayacak ve yaşatacak olan etkilikler ile Cumhuriyet Coşkusunun yaşandığını sözlerine ekledi

Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında Ataköy Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimize Yönelik Uzungöl´de gerçekleştirilen Etkinliğin çok önemli olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali olmak üzere Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

BAŞKAN TOK-ÇOCUKLARIMIZ CUMHURİYETİMİZİN TEMİNATIDIR

Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümü Etkinliklerinin Çaykara İlçemizde Öğrenci Merkezli Etkinlikler ile ve de coşku içerisinde yaşandığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Öğrencinin aktif olarak içerisinde yer almadığı hiçbir etkinlik ve organizasyonun hiçbir anlamının bulunmadığını bu yüzden de Çaykara İlçemizde Cumhuriyet Coşkusunun Öğrenci Merkezli Etkinlikler ile gerçekleştirildiğini ifade etti./resimler/2018-10/28/2145367022138.jpgEğitimde Lider İlçe olan Çaykara İlçemizde Etkinlik ve Organizasyon Anlamında da Lider İlçe olmaya devam edeceklerini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Cumhuriyetimizin 98. Yıl coşkusunu öğrencilerimiz ile birlikte yaşayarak bu coşkuyu öğrencilerimize yaşatmayı ve öğrencilerimizin Cumhuriyetin Değerlerini kavramalarını sağlamalarını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Ataköy Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Öğrencilerimizi Uzungöl´de Misafir ettiklerini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Çamurali olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

BAŞKAN SOYLU-ÇOCUKLARIMIZ BİZİM HER ŞEYİMİZ

Ataköy MTAL Öğrencilerini Uzungöl´de misafir etmekten dolayı çok büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu Dernek Yönetimi olarak Eğitim Öğretime çok büyük bir önem verdiklerini ve öğrencilerimiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.
/resimler/2018-10/28/2146187335287.jpg
Eğitim Öğretimde Lider İlçe olan Çaykara İlçemizin Etkinlik ve Organizasyon anlamında da Lider bir İlçe konumunda olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Zeki Soylu Uzungöl Turizmciler Derneği olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimizin yanında yer almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi

ÖĞRETMENLERDEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Cumhuriyetimizin 98. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Çaykara İlçemizde bulunan Öğretmenlerden de farklı bir etkinlik geldi.

İlçemizde Görev yapan bir grup öğretmen Uzungöl´de Doğa Yürüyüşü etkinliğinde bir araya gelerek Cumhuriyet Coşkusunu yaşadılar.

Öğretmenlerimiz 28 Ekim 2018 Pazar Günü Uzungöl Sırandağı Meziresinden Hareket ederek Sırandağı-Sarıkaya-Hocalı Mezrası Yürüyüş Parkurunu takip ederek Uzungöl Merkeze indiler.

Yaklaşık 15 KM Mesafeyi Yürümeyi başaran Öğretmenlerimiz gerçekleştirdikleri bu Doğa yürüyüşü Organizasyonu ile Cumhuriyet Bayramına 

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İŞKUR´dan Bilgilendirme Semineri
İŞKUR´dan Bilgilendirme Semineri
İŞKUR Sürmene hizmet merkezi ile Çaykara Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından organize edilen SGK ile İŞKUR teşvikleriyle ilgili işverenlere yönelik bilgilendirme toplantısı Çaykara´da yapıldı.
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü 104. Yıl Etkinlikleri Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Organizasyonlar ile devam ediyor.
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Millet olarak tarihteki kahramanlık destanımızın en önemlilerinden bir tanesi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´lı İş Adamı İrfan Bayraktar tarafından açılan “Patzi Restaurant” 15 Mart 2019 tarihi itibarı ile Çaykara´lı Hemşerilerimize hizmet vermeye başladı
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısı ile Çaykara İlçesinde bulunan Okullarımızda 18 Mart ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.
Çaykara Akif´i Andı
Çaykara Akif´i Andı
İstiklal Marşımızın kabul edilişi ve İstiklal Marşı Yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´u Anma Töreni Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bir program ile anıldı.
Hayırlı Kandiller Çaykara
Hayırlı Kandiller Çaykara
Bu Akşam Tüm İslam Alemi Regaip Kandilini İdrak Etmenin Mutluluğunu Yaşıyor
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Çaykaralı hemşehrimiz Salih Çuman, Kocaeli Yenişehir mahalle Muhtar adayı oldu.
Seyir Gecesinin Ardından
Seyir Gecesinin Ardından
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Seyir Gecesinin Ardından" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Günü Kurtarma Projeleriyle Turizm Olmaz!
Günü Kurtarma Projeleriyle Turizm Olmaz!
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin (ASKON) Trabzon Şube Başkanlığı, 2.Çalıştayını Uzungöl´de gerçekleştirdi.
Murat Şenoğlu Taşören Mahallesi Muhtar adayı
Murat Şenoğlu Taşören Mahallesi Muhtar adayı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerinde Çaykara Taşören Mahallesinden Murat Şenoğlu Muhtar adayı oldu.
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi