Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Cumhuriyetimizin İlan Edilişinin 95. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.
Tarih: 28.10.2018 19:36:38/ 1862okunma / 0yorum

Cumhuriyetimizin İlan Edilişinin 95. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

Okullarımız değişik etkinlikler ve Organizasyonlar ile Cumhuriyet Coşkusunu yaşamaya hazırlanırken bu etkinliklerin tamamında İlçemiz Kaymakamı  Salih Çiğdem ve Belediye Başkanı Hanefi Tok ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Okullarımızın ve öğrencilerimizin bu tatlı heyecanlarını paylaşıyorlar./resimler/2018-10/28/2256497886808.jpgÖğrencilerimiz ile birlikte Cumhuriyet Coşkusunun yaşanmasının hedef alındığı Organizasyonların bir bölümü 28 Ekim 2018 tarihinde Uzungöl´de gerçekleştirildi.

İlçemiz Ataköy MTAL (Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)Yurdunda ikamet eden yaklaşık 80 Öğrencimize öğretmenleri ile birlikte Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Uzungöl gezisi gerçekleştirildi.

İLK DURAK MACERA PARKI

Öğrenciler ilk olarak Uzungöl Macera Parkına gittiler. Uzungöl Turizmciler Derneğinin Organizasyonu ile gün boyunca Macera Parkında gönüllerince eğlenen öğrencilerimizin bu tatlı heyecanlarına Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Mehmet Keleş de eşlik etti.

Başkan Yardımcısı Keleş gün boyunca öğrenciler ile birlikte oldu ve öğrencilerin parkurları kullanmalarına yardımcı oldu.

Macera Parkına hayran kalan öğrenciler gün boyunca  tüm enerjilerini harcayarak muhteşem bir yorgunluk attılar.

MUHTEŞEM BİR AKŞAM YEMEĞİ

Öğrenciler daha sonra Uzungöl´de Muhteşem Göl Manzarası eşliğinde akşam yemeklerini yiyerek günün yorgunluğunu atmış oldular.Yemekte oldukça neşeli oldukları gözlemlenen öğrencilerin bu mutlulukları gözlerine de yansıdı./resimler/2018-10/28/2257437731582.jpgSEYİR TERASINDAN UZUNGÖL´E BAKIŞ

Akşam yemeğinin ardından öğrenci ve öğretmenlerimiz akşam saatlerinde ise Uzungöl Seyir Terasına çıkarak Kuş bakışı Uzungöl´ü seyrettiler.

Muhteşem Doğa Manzarası görüntülerini cep telefonları ile çekerek ailelerine ulaştıran öğrencilerimizin bu mutlulukları adeta gözlerine yansıdı.

ÖMRÜMÜZÜN EN GÜZEL GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞADIK

Uzungöl ziyaretinden dolayı son derece mutlu olan Öğretmen ve Öğrenciler akşam saatlerinde ise huzur ve mutluluk içerisinde yurtlarına geri döndüler.

Çoğu Öğrencinin Çaykara İlçemize İl dışından geldiklerini ifade eden Öğrencilerimiz Anne baba ve aile özlemi çektiklerini ancak Hem Okuldaki Yönetici ve öğretmenlerimizin hem de gerçekleştirilen bu tür sosyal organizasyonların onlara aile özlemini unutturduğunu sözlerine eklediler.

Uzungöl´de mükemmel bir şekilde ağırlandıklarını ifade eden öğretmen ve öğrenciler Başta Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali ve Uzungöl Turizmciler Derneği olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-CUMHURİYET COŞKUSUNU ÇOCUKLARIMIZ İLE YAŞIYORUZ

Eğitimde Lider İlçe Çaykara´da Cumhuriyetimizin 98. Yıl Dönümü Coşkusunu öğrencilerimiz ile birlikte yaşadıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem hem İlçe Merkezimizde hem de okullarımızda gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve organizasyonlar ile Cumhuriyetin anlamına ve amacına uygun olarak kutlandığını sözlerine ekledi./resimler/2018-10/28/2145061552651.jpgGerçekleştirdikleri Organizasyon ve etkinliklerde Öğrenci Merkezli etkinliklerin ön plana çıkmasına çok büyük bir önem verdiklerini ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem bu anlamda İlçemizde Öğrenci odaklı ve Cumhuriyetin Coşkusunu Öğrenciler ile birlikte yaşayacak ve yaşatacak olan etkilikler ile Cumhuriyet Coşkusunun yaşandığını sözlerine ekledi

Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında Ataköy Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimize Yönelik Uzungöl´de gerçekleştirilen Etkinliğin çok önemli olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali olmak üzere Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

BAŞKAN TOK-ÇOCUKLARIMIZ CUMHURİYETİMİZİN TEMİNATIDIR

Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümü Etkinliklerinin Çaykara İlçemizde Öğrenci Merkezli Etkinlikler ile ve de coşku içerisinde yaşandığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Öğrencinin aktif olarak içerisinde yer almadığı hiçbir etkinlik ve organizasyonun hiçbir anlamının bulunmadığını bu yüzden de Çaykara İlçemizde Cumhuriyet Coşkusunun Öğrenci Merkezli Etkinlikler ile gerçekleştirildiğini ifade etti./resimler/2018-10/28/2145367022138.jpgEğitimde Lider İlçe olan Çaykara İlçemizde Etkinlik ve Organizasyon Anlamında da Lider İlçe olmaya devam edeceklerini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Cumhuriyetimizin 98. Yıl coşkusunu öğrencilerimiz ile birlikte yaşayarak bu coşkuyu öğrencilerimize yaşatmayı ve öğrencilerimizin Cumhuriyetin Değerlerini kavramalarını sağlamalarını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Ataköy Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Öğrencilerimizi Uzungöl´de Misafir ettiklerini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Çamurali olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

BAŞKAN SOYLU-ÇOCUKLARIMIZ BİZİM HER ŞEYİMİZ

Ataköy MTAL Öğrencilerini Uzungöl´de misafir etmekten dolayı çok büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu Dernek Yönetimi olarak Eğitim Öğretime çok büyük bir önem verdiklerini ve öğrencilerimiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.
/resimler/2018-10/28/2146187335287.jpg
Eğitim Öğretimde Lider İlçe olan Çaykara İlçemizin Etkinlik ve Organizasyon anlamında da Lider bir İlçe konumunda olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Zeki Soylu Uzungöl Turizmciler Derneği olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimizin yanında yer almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi

ÖĞRETMENLERDEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Cumhuriyetimizin 98. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Çaykara İlçemizde bulunan Öğretmenlerden de farklı bir etkinlik geldi.

İlçemizde Görev yapan bir grup öğretmen Uzungöl´de Doğa Yürüyüşü etkinliğinde bir araya gelerek Cumhuriyet Coşkusunu yaşadılar.

Öğretmenlerimiz 28 Ekim 2018 Pazar Günü Uzungöl Sırandağı Meziresinden Hareket ederek Sırandağı-Sarıkaya-Hocalı Mezrası Yürüyüş Parkurunu takip ederek Uzungöl Merkeze indiler.

Yaklaşık 15 KM Mesafeyi Yürümeyi başaran Öğretmenlerimiz gerçekleştirdikleri bu Doğa yürüyüşü Organizasyonu ile Cumhuriyet Bayramına 

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen Turizmcilerinden Mustafa Karagöz´ün Oğlu Ertuğrul ile Yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Yusuf Uçan´ın Dünyalar Güzeli kızları Mine Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi