Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 95. Yıl Kutlamalarına Halkımız da yoğun ilgi gösterdi.
Tarih: 29.10.2018 14:14:27/ 1970okunma / 0yorum

ÇAYKARA´DA CUMHURİYET COŞKUSU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 95. Yıl Kutlamalarına Halkımız da yoğun ilgi gösterdi.

İLK TÖREN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜNDE

Cumhuriyet Bayramı İle ilgili ilk Tören 28 Ekim Pazar Günü Çaykara Hükümet Konağı önünde gerçekleştirildi.

Çelenk Sunma Törenine Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile Çaykara İlçemizde Görev Yapan Daire Amirleri katıldılar.

Çelenk Sunma Töreninde Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Adına Çelenklerin Atatürk Büstüne sunulmasının ardından Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,Silah Arkadaşları ve Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.İstiklal Marşı Okundu.

RESMİ TÖREN İLÇE STADYUMUNDA

Cumhuriyetimizin İlanının 75. Yıl Dönümü ve Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirildi.

/resimler/2018-10/29/1424322256545.jpg

Çaykara Anadolu Lisesi tarafından Hazırlanıp sunulan Bayram Etkinliklerine Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,İlçe Emniyet Amiri Göktay Öksüz,Çaykara İlçe Jandarma Bölük Komutanı Hikmet Aybars Hayta,Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Mahalle Muhtarı Abdullah Kulaç,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk,MHP Çaykara İlçe Başkanı Savaş Öksüz,Saadet Partisi Çaykara İlçe Başkanı Mehmet Nuri Kadıoğlu,Daire Amirleri,Öğretmen ve öğrenciler ile kalabalık bir veli, topluluğu katıldı.

Törende Öğrencilerimi,zin Cumhuriyet Coşkusu gözlerinden okunurken öğrencilerimizin giydikleri renkli ve özel kıyafetler ve ellerindeki bayraklar ortaya farklı ve renkli görüntülerin çıkmasına sebep oldu.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-CUMHURİYET ORTAK ESERİMİZ

Bundan 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından ´´Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir´´ düsturu ile kurulan Cumhuriyetimiz; azmin, kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur.

/resimler/2018-10/29/1426015695939.jpg


Cumhuriyet her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği çok büyük bir zaferdir. Bu nedenle yüce Türk milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki elbirliği ile çalışacaktır.


Bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti sadece kendi vatandaşlarını değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyada ki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş topluluklarında umut kaynağı olmuştur.

/resimler/2018-10/29/1427215072398.jpg


Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak hepimizin müşterek vazifesidir. 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetö/Pdy tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, Cumhuriyet ve demokrasinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir.


 Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 HATİCE ŞAHİN´DEN CUMHURİYET ŞİİRİ

Çaykara Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencilerinden Hatice Şahin tarafından okunan “Cumhuriyet” Şiiri öğrencilerden ve davetlilerden büyük alkış aldı.

/resimler/2018-10/29/1429154137118.jpg

MUHAMMET EREN ULU—CUMHURİYET KURULDU

Çaykara Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencilerinden Muhammet Eren Ulu tarafından okunan “Cumhuriyet Kuruldu” Şiiri öğrencilerden ve davetlilerden büyük alkış aldı.

RÜMEYSA ŞEKER-29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Çaykara Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencilerinden Rümeysa Şeker  tarafından okunan “Cumhuriyet Bayramı” Şiiri öğrencilerden ve davetlilerden büyük alkış aldı.

KIZ VE ERKEK FOLKLOR EKİBİPLERİNDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Kız ve Erkek Folklor Ekipleri hazırladıkları birbirinden güzel Folklor oyunları ile İlçe Törenlerinde sahne aldılar.

/resimler/2018-10/29/1431047889230.jpg

Öğrencilerin oynadıkları birbirinden güzel oyunlar davetlilerden büyük alkış alırken Öğrencilerin sahne performansları da Profesyonel Folklor ekiplerini aratmadı.

KOMPOZİSYON ÖDÜLLERİ KAYMAKAM ÇİĞDEM´DEN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile İlçemizde bulunan Liseler arasında düzewnlenen Kompozisyon Yarışmasında Dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından Takdim edildi.

/resimler/2018-10/29/1432201015815.jpg

Kompozisyon Yarışması Birincisi:Çaykara ŞLehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Merve Cuman

Kompozisyon Yarışması İkincisi:Çaykara Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Gizem Yavuz,

Kompozisyon Yarışması Üçüncüsü:Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Tuğbanur Eroğlu

CUMHURİYET KOŞUSU ÖDÜLLERİ BAŞKAN TOK´TAN

Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile İlçemizde bulunan Liseler arasında düzenlenen Cumhuriyet Koşusu Yarışmasında Dereceye giren öğrencilere ödülleri Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından takdim edildi.

/resimler/2018-10/29/1433400548637.jpg

Cumhuriyet Koşusu Koşu  Yarışması Birincisi:Çaykara Anadolu  Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Bahadır Demircioğlu

Cumhuriyet Koşusu Koşu  Yarışması İkincisi:Çaykara Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Kaan Yasir Değirmenci

Cumhuriyet Koşusu Koşu  Yarışması Üçüncüsü :Çaykara Şehit Ahmet Çamur  Anadolu İmam Hatip Lisesi  Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Hüseyin Taşkın

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Cumhuriyet Coşkusu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara Merkez Hurmalık Mevkii´nde 4500 metre inşaat alanı üzerinde inşa edilen 3 yıldızlı, 130 yatak kapasiteli otel inşaatı tamamlandı.
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
1995 Yılından bu yana yürürlükte olan Tüketici Bilgi Sistemi ile Yetki Alanlarının yeniden belirlenmesi sebebi ile İlçemizde Görev Yapan en son üyeler olan “Tüketici Hakem Kurulu” Üyelerine Takdir Belgeleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Organize edilen Proje kapsamında Çaykara hükümet Konağı Peysaj çalışması gerçekleştirildi.
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara Eğridere Mahallesinde Kullanılmayan boş ev tamamen yandı.
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Çaykara´da Belediye Başkan adayı olan siyası parti ve Bağımsız aday için sitemiz anket düzenledi.
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Hayri Manavoğlu da Muhtar Adaylığını açıkladı.
Sorularla Uzungöl
Sorularla Uzungöl
Uzungöl´ün Tarihsel Geçmişi İle İlgili Hazırladığımız Sorularla Uzungöl Yazımızın Birinci Bölümü İle Karşınızdayız.
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Hemşehrimiz, Eczacı Necdet Durgun ´un kaleminden “BİZİM KURTULUŞ BAYRAMLARIMIZ” adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı "ÇAYKARA´DA DOĞA KATLİAMLARI VE DUYARSIZLIK"adlı makalesini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Bundan 20 sene önce 1 Şubat 1999 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında Tüm Ülkemizi göz yaşlarına boğarak aramızdan ayrılan Devlet Sanatçısı Barış Manço Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen bir Tören ile anıldı
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Çaykara ilçesi sınırları içinde bulunan ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi´nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için teleferik projesinde hayaller artık gerçek oluyor.
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
Çaykara Işıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Savaş Dündar yeniden aday olduğunu açıkladı.
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi