Bir İmza da Uzungöl´de İstiyoruz
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Bir İmza Da Uzungöl´de İstiyoruz" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Tarih: 30.8.2018 12:10:16/ 2158okunma / 0yorum

Trabzonspor Sevdamız…Hepimizin en büyük tutkusu…Hafta sonlarımız adeta Trabzon Spor´a endekslenmiş durumda.Trabzon Spor hafta sonu kazandı mı Şehirde Bayram havası var.O hafta kaybetti mi ise sokaklar bomboş…Sanki hayalet bir şehir oluveriyor Trabzon Şehri.

Hayatımda bir çok yer gördüm.Bir çok Kentin insanının Futbol Takımına olan sevdasına şahitlik yaptım ama Trabzon Bambaşka Sevgili Çaykara Gündem Dostları…

Futbol ile yatıp Futbol ile kalkan,futbol ile uyuyan ve Futbol ile uyanan bir Şehir Trabzon Şehri.7´den 77´ye herkesin futbolu Profesyonel bir şekilde bildiği ve de Futbolun bir oyun ya da eğlencenin çok ama çok ötesine geçerek İnsanların yaşam kaynağı,insanların umudu olduğu bir Şehir Trabzon Şehri.

Turizm ve Futbol…Trabzon İlimizin İki Temel Yapı Taşı olarak karşımıza çıkıyor.Ben bu anlamda Turizm ve Futbolun el ele birlikte ortak hareket ederek Trabzon İlimizi Bir Dünya Markası haline getirebileceğine yürekten inandığımı ifade ederek yazıma başlamak istiyorum.

Trabzon Spor Futbol Kulübümüzün özellikle bu sene Yeni Transferlerimize Trabzon İlimizin farklı mekanlarında imza attırması bizleri son derece mutlu etmektedir.

Kulübümüz Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Trabzon İlimizin Tarihi ve Turistik Değer taşıyan önemli mekanlarında İmza Törenleri gerçekleştirerek Toplumumuzda Toplumsal Duyarlılık Kavramı oluşturmaya çalışmaktadır ve de bu Örnek davranış  alkışlanması gereken bir davranıştır.

Uzungöl….Hem Ülkemizin hem de Dünyanın en önemli Turizm Merkezlerinden bir tanesi Uzungöl.Aynen Trabzon Sporumuz olduğu gibi Uzungöl de Trabzon İlimizin Dünya Markası bir şehir olabilmesi anlamında Turizm Alanında Trabzon İlimize çok büyük katkılar sağlayan Çok Önemli bir turizm Merkezi konumunda Uzungöl…

Trabzon Spor ve Uzungöl….Trabzon İlimizin iki çok önemli Marka değeri…Ve de bu iki marka değerinin bana göre birlikte hareket etmesi ve gerçekleştirecekleri ortak organizasyonlar ile birlikteliklerini pekiştirmeleri gerektiği kanısındayım.

Uzungöl´de 4 tane birbirinden değerli Uzungöl´e Hizmet Taşıma Sevdası ile çalışan Sivil Toplum Kuruluşumuz var.Bu Sivil Toplum Kuruluşlarımızın hepsi Trabzon Spor Sevdası ile yaşayan ve Trabzon Spor Kulübümüz ile Ortak bir çalışma ortamı oluşturmak isteyen Yöneticilerimizden oluşuyor.

O zaman hem Trabzon Spor´a hem de Uzungöl´e Gönül vermiş bir Gönül Dostu olarak Benim Trabzon Spor Yönetim Kurulumuzdan bir talebim olacak.Hani Eskileri derler ya…Un hazır,şeker hazır,su hazır…O halde neden helva yapıp yemiyoruz der eskilerimiz…

Sıradaki İmza Töreni Uzungöl´de olsun.Ne zaman olur,kulübümüz ne zaman oyuncu transfer eder bilemiyorum ama bizler bir sonraki İmza Töreninin Uzungöl´de gerçekleştirilmesini kulübümüzden talep ediyoruz.

25 000 Yatak Kapasitesi bulunan,her gün yüz binlerce insanın ziyaret ettiği Muhteşem Doğal Güzelliği ile Ülkemizi Uluslar arası Turizm Dünyasında çok büyük bir başarı ile temsil eden Uzungöl , Tüm Trabzon İnsanımızın Gönülden Bağlı olduğu Trabzon Sporumuzun Oyuncusunun İmza Atma Törenine Ev Sahipliği yapmaktan dolayı çok büyük bir mutluluk duyacaktır diye düşünüyorum.

Trabzon Spor Yönetim Kurulumuz bunun planlamasını mutlaka yapmıştır kanısındayım.Ancak Bizler Uzungöl´de bulunan Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Trabzon Sporumuza Gönül vermiş Trabzon Sporumuz ile bütünleşmiş taraftarlar olarak bu örnek buluşmayı Uzungöl´de gerçekleştirmek istiyoruz.

Bu şekilde Trabzonumuzun İki Marka Değeri Futbolda Dünya Markası olan Trabzon Sporumuz ile Turizmde Dünya Markası Olan Uzungöl´ü  bir araya getirmiş ve bundan sonraki Projelerde birlikte hareket etmelerini sağlayacak olan Ortak Hareket Etme Ortamını oluşturmuş olacağız diye düşünüyorum.

Bilmem Haksız Mıyım?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İmza Uzungöl İstiyoruz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen Turizmcilerinden Mustafa Karagöz´ün Oğlu Ertuğrul ile Yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Yusuf Uçan´ın Dünyalar Güzeli kızları Mine Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün için Şair M.Nihat Malkoç´un yazdığı “MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK´E AĞIT” şiirini Şehit edilişinin 2. sene-i devriyesinde paylaşıyoruz
AVM´de Yangın Paniği!
AVM´de Yangın Paniği!
Çaykaralı işadamlarının sahibi olduğu Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde bulunan Bercadia AVM´de yangın çıktı.
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Uzungöl Filak Mahallesinden Mine Uçan ile Uzungöl Hocalı Mahallesinden Ertuğrul Karagöz 10 Kasım 2018 Cumartesi Akşamı Uzungöl´de gerçekleştirilecek olan düğün töreni, ile dünya evine giriyorlar.
Uzungöl mü Şerah mı_
Uzungöl mü Şerah mı_
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl mü Şerah mı?" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Ataköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Çaykara Dr. M. İlhan Durgun İlçe Hastanesi personelleri tarafından Uzungöl ve Çaykara Merkez´de stant kurarak farkındalık oluşturmaya çalıştılar.
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
Öğretmen Hilmi Kanık´ın 6 Kasım ve Çetin Bir Yazı İsimli Yaszısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Trabzon Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Prof. Dr. Orhan Durgun öncülüğünde kültür faaliyetlerine devam ediyor.
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Cumhuriyetle yaşıt, Çaykaralı hemşerimiz eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca´yı ziyaret etti.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
10 °C
Salı
10 °C
Çarşamba
10 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi